Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Zespół

Kamil Kuraszkiewicz

Archeolog, egiptolog, profesor w Zakładzie Egiptologii Wydziału Orientalistycznego UW, kieruje ekspedycją Saqqara West. Jego zainteresowania badawcze obejmują Egipt w III tysiącleciu p.n.e., ze szczególnym uwzględnieniem władzy królewskiej z jej atrybutami i manifestacjami, administracji państwowej i kadry urzędniczej, a także architektury i kontaktów z terenami ościennymi w czasach Starego Państwa.

ORCID ID: 0000-0002-8429-4645

Iwona Kozieradzka-Ogunmakin

Archeolog i bioarcheolog, specjalista w zakresie obrządku pogrzebowego i badań szczątków ludzkich w Egipcie i Sudanie. Interesuje się zagadnieniami relacji człowiek i środowisko, a w szczególności problemami zmian i adaptacji biologicznych i kulturowych powiązanych ze zmianami klimatycznymi i środowiskowymi w północno-wschodniej Afryce. W badaniach szczątków ludzkich koncentruje na ocenie zdrowia i mobilności populacji starożytnego Egiptu i Sudanu. Kierownik projektu „Życie i śmierć w czasach próby”. Zastępca kierownika ekspedycji Sakkara.

ORCID ID: 0000-0003-0396-7623

Jarosław Dąbrowski

Lorem ipsum dolor sit amet dolorem proident utilitatis magnus agris. abutebatur architecto propter ut materia. quam quo aliquip, officii voluptatem. qui pariatur officii eos.

Lucia Fernandez Rabanal

Specjalizuje się w archeologii śródziemnomorskiej z doświadczeniem terenowym w Europie i Afryce. Jej badania koncentrują się na ceramice archeologicznej i analizie archeometrycznej, szczególnie egipskiej ceramice rytualnej. Organizowała wystawy związane z archeologią i prowadziła kursy, m.in. na studiach magisterskich z egiptologii i orientalistyki na Uniwersytecie w León. Kierowała działem ceramiki w Dolinie Dostojników (XVIII dynastia) i współpracowała z British Museum oraz Muzeum Egipskim w Barcelonie.

Salima Ikram

Distinguished University Professor of Egyptology na Uniwersytecie Amerykańskim w Kairze. Archeolog i muzeolog, prowadziła wykopaliska w Egipcie, Turcji i Sudanie. Kieruje misją Amenmesse Mission-KV10/KV63 w Dolinie Królów oraz badaniami North Kharga Oasis Darb Ain Amur Survey. Dr Ikram jest członkiem American Academy of Arts and Sciences oraz członkiem British Academy. Publikuje zarówno w czasopismach naukowych, jak i popularnych, na różne tematy, od tradycyjnych tematów egiptologicznych po tematy zooarcheologiczne.

Karolina Kocyła

Uprawniona architektka w M.O.C. Architekci. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej na specjalności Ochrona Zabytków. Studiowała też na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w Katedrze Konserwatorstwa i Zabytkoznawstwa. Z dużą pasją do projektowania budynków użyteczności publicznej, zwłaszcza w historycznym kontekście. Na misji rysowniczka, dokumentalistka architektury oraz odkrytych artefaktów. Chętnie sięgająca po nowoczesne technologie w projektowaniu i dokumentowaniu.

Agnieszka Kowalska

Archeolog i członek ekspedycji Saqqara West od 1999 roku. Jest odpowiedzialna za wykopaliska i badanie kontekstów pogrzebowych oraz dokumentowanie, katalogowanie i opracowanie artefaktów.

Emily Marlow

Antropolog sądowy/osteolog w SNA International, od 2016 r. pracuje na rzecz Agencji Księgowości Jeńców Wojennych/MIA Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych w Honolulu na Hawajach. Jej badania doktoranckie koncentrowały się na metrycznym szacowaniu płci starożytnych egipskich szczątków szkieletowych. Dołączyła do Saqqara West Expedition w 2015 roku i od tego czasu zapewnia wsparcie analityczne i wiedzę specjalistyczną w zakresie badań szczątków ludzkich.

Mateusz Osiadacz

Archeolog, dokumentalista i grafik 3D. Jego specjalnością jest cyfrowa wizualizacja dziedzictwa archeologicznego, w tym wirtualne muzea, rekonstrukcja artefaktów 3D, digitalizacja i produkcja filmowa.

Magdalena Woźniak

Archeolog specjalizujący się w produkcji tekstyliów i praktykach ubioru w Dolinie Nilu (Egipt i Sudan). W projekcie jest odpowiedzialna za dokumentację i analizę pozostałości tkanin pogrzebowych, w tym identyfikację włókien w celu prześledzenia możliwych zmian w gospodarce tekstylnej związanych z warunkami klimatycznymi oraz mapowanie ich rozmieszczenia na ciele. Jej badania zapewnią oparty na dowodach wgląd w starożytną egipską produkcję tekstyliów, tworzenie strojów i wykorzystanie tekstyliów w praktykach pogrzebowych w Sakkarze.

ORCID ID: 0000-0003-3551-2762

Sara Zdunek

Lorem ipsum dolor sit amet dolorem proident utilitatis magnus agris. abutebatur architecto propter ut materia. quam quo aliquip, officii voluptatem. qui pariatur officii eos.

Said Kereti

Rais – przełożony zespołu egipskich pracowników, prawa ręka kierownika ekspedycji, niezastąpiony w rozwiązywaniu problemów, współpracownik i przyjaciel od 2001 roku.