Grobowiec Mehczeczi
W 2021 roku została odsłonięta fasada kaplicy grobowej należącej do urzędnika odpowiedzialnego za tajne dokumenty w królewskiej kancelarii za panowania pierwszych faraonów VI dynastii. Dostojnik nosił imię Mehczeczi i był między innymi urzędnikiem dopuszczonym do sekretów królewskich pieczętowanych dokumentów, inspektorem posiadłości królewskiej oraz kapłanem kultu grobowego króla Teti. Co intrygujące, jego imię jest zapisane w grobowcu na kilka różnych sposobów (między innymi Mehczeczi, Mehczeczu i Mehdżedżu); co może wskazywać, że było ono nieegipskiego pochodzenia. Najprawdopodobniej żył on za panowania trzech pierwszych władców VI dynastii: Teti, Userkare i Pepi I, a więc mniej więcej w tym samym czasie, co Merefnebef.
Wysoka pozycja społeczna pozwoliła Mehczeczu na zatrudnienie do budowy grobowca dobrych fachowców, gdyż reliefy na fasadzie zdradzają wyjątkowo wprawną rękę, a elegancja linii i subtelność modelunku dorównują najlepszym reliefom w grobowcu wezyra. Niestety, skała, w której została wykuta kaplica, jest bardzo krucha i zerodowana, dlatego wymagała natychmiastowej interwencji konserwatorów.
Na fasadzie nie zachowała się polichromia. Możliwe, że nigdy nie powstała, ponieważ dekoracja kaplicy nie została dokończona. Boczne ściany wejścia nie mają dekoracji reliefowej, lecz malowaną czarnym tuszem na wapiennym tynku. Dopiero na tej podstawie miały powstać reliefy. Szkice przedstawiają prowadzenie zwierząt ofiarnych: krów, oryksów i ibeksów.
Wnętrze kaplicy jeszcze nie zostało zbadane.